Gegužės 13 d. Nemenčinės kultūros centre atidarėme parodą „Kur gyvena istorijos?“.
Renginio metu sveikinimo žodį tarė Vilniaus rajono savivaldybė/Samorząd Rejonu Wileńskiego administracijos direktorius Vytautas Vansavičius, pabrėžęs vyresniosios kartos išklausymo ir įtraukimo svarbą.
Šis kūrybinis projektas buvo sugalvotas šaltą žiemos dieną, kai taip norėjosi šilumos ir šviesos spindulių. ![]()
Susibūrusios trys kūrybininkės pradėjo kelionę po Lietuvos miestus ir kaimelius. Ten jas sutiko pusnys, -25 temperatūra, vingiuoti keliukai ir daug daug šilumos iš senjorų, tai ko ir ieškojo. Kartais pokalbiai prasidėdavo nedrąsiai, ypač Agnė Papievytė išsitraukus kameros objektyvą, bet Silvija Graliauskiene ypač sumaniai vedant pokalbius atsipalaiduodavo visi ir kamera tapdavo nebe kliūtis. ![]()
10 namų, 10 veidų, 10 likimų.
Šis projektas, tai bandymas sugriauti stereotipus apie senatvę, parodyti senjorų orumą ir gyvenimo patirtį. Kartu įžvelgti gilų grožį per senjorų istorijas ir įamžintus portretus. Idėja kilo iš Indrė Kručaitė asmeninės patirties turint negalią, kai ji pajuto ryšį su senjorais per atskirties ir vienišumo jausmą, todėl natūraliai pagrindinis projekto tikslas tapo mažinti senjorų atskirtį, kviečiant visuomenę sustoti ir atkreipti dėmesį į tuos, kurie dažnai jaučiasi vieniši, atstumti ar apleisti. ![]()
Džiaugiamės, kad ši paroda sulaukė didelio susidomėjimo ir keliaus po Lietuvos miestus iki metų pabaigos.
Parodą galima bus pamatyti: Trakuose, Kaune, Šiauliuose, Ukmergėje, Alytuje, Jonavoje, Vilniuje, Anykščiuose ir Panevėžyje.
Dėl tikslių datų pasidalinsime vėliau.
Ačiū Vilniaus rajono savivaldybei, kad patikėjo mumis!
Nemenčinės kultūros centras už kartu sukurtą puikų atidarymą ir įspūdingą startą parodos kelionei.
Senjorių ansambliui „Pogoda“ už nuotaikingas dainas.
Svečiams, kad atėjote, palaikėte ir džiaugėtės kartu. ![]()
Nuotr. Greta Lisica
Draugystė, kuri rūpinasi ![]()
2026-05-13

